Akcja 28 września - Międzynarodowego Dnia na rzecz dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji

Dołącz się do akcji 28 września - Międzynarodowego dnia na rzecz dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji.

Kampania ta, organizowana od wielu lat przez Globalną Sieć Kobiet na rzecz Praw Reprodukcyjnych (WGNRR) zrzesza organizacje i osoby popierające prawo kobiet do decydowania o swoim ciele i uważające prawo do decyzji o przerwaniu ciąży za jedno z praw człowieka.

Wspólnie domagamy się od naszych rządów, aby zapewniły kobietom dostęp do legalnej aborcji, bo tylko w ten sposób można realnie chronić zdrowie i życie kobiet, które zdecydowały się na zabieg.

Czytaj więcej: Akcja 28 września - Międzynarodowego Dnia na rzecz dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji

Przedstawicielki ASTRY i Astry Youth na Women Deliver

Przedstawicielki sieci ASTRA i ASTRA Youth, zrzeszającej działaczki na rzecz praw reprodukcyjnych i seksualnych z Europy Środkowej i Wschodniej wezmą udział w konferencji Women Deliver, która odbędzie się w dniach 28-30 maja w Kuala Lumpur. Wśród około 5 tysięcy ekspertek i ekspertów w dziedzinie zdrowia i rozwoju będą Marina Latifova i Aysel Askerova z Azerbejdżanu, Tetiana Slobodian z Ukrainy oraz koordynatorka ASTRY Youth Martyna Zimniewska z Federacji . Podczas konferencji dyskutowane będą zagadnienia globalnego rozwoju w kontekście praw kobiet, szczególnie ich zdrowia reprodukcyjnego.

Czytaj więcej: Przedstawicielki ASTRY i Astry Youth na Women Deliver

 

 

 

 

 

 

 

 

Wypełnij formularz
i otrzymuj biuletyn
Mam Prawo!

Programy Federacji: